Jak uczyć się angielskiego w czasach pandemiiJak uczyć się angielskiego w czasie pandemii? Oczywiście online

Od dwóch miesięcy nasza codzienność wywrócona jest do góry nogami. Musimy jednak w całym tym pandemicznym chaosie szukać nowej normalności. Dlatego też nie możemy przerywać pewnych nawyków dających nam poczucie stabilności. Możemy też wyrobić sobie nowe, które pomogą nam odnaleźć trochę spokoju, a przy okazji dadzą możliwość zdobycia nowej wiedzy czy umiejętności. Takim nowym nawykiem może być wprowadzenie codziennego lub cotygodniowego rytuału nauki języka angielskiego. Z racji obecnych ograniczeń, najlepiej nauki online.

Angielski online w czasie pandemii

Internetowy kurs języka angielskiego daje nam możliwości niedostępne teraz stacjonarnie. Szkoły są zamknięte, dzieci nie mogą spotykać się z rówieśnikami na boiskach i placach zabaw. Osoby dorosłe także nie mogą skorzystać z tradycyjnej nauki języka, choć właśnie okres spowolnienia, gdy świat tak bardzo nas nie angażuje, to najlepszy czas na powtórki językowe lub rozpoczęcie nauki od zera. Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem pobierania lekcji jest kurs angielskiego online oferowany przez Tutlo. Ta szkoła języka angielskiego online daje niezliczone możliwości nauki z domu. Wystarczy dostęp do komputera i internetu. Zajęcia można także włączyć na tablecie czy telefonie komórkowym. To niezwykła wygoda, która pozwala na uczenie się języka z dowolnego miejsca – biura, salonu czy nawet ogrodu.

Tutlo wybierane jest przez kursantów między innymi dlatego, że lekcje prowadzone są metodą jeden na jeden. Sami decydujemy, czy chcemy uczyć się z native speakerem, czy z polskim lektorem. Dodatkowo zachęca też ogromny zakres świadczonych kursów, zaczynając od tych dla początkujących, a kończąc na Business English. W naszej ofercie nie brakuje też zajęć przygotowujących do egzaminów i certyfikatów.

Język angielski króluje w internecie

Jeśli chcesz się uczyć angielskiego online, a same lekcje to za mało, to wystarczy, że uruchomisz telefon lub komputer i przejrzysz zasoby internetu. Globalna sieć to baza wiedzy, a przy okazji idealne miejsce do zmierzenia się ze swoimi umiejętnościami językowymi. Nie obawiajmy się skoczyć na głęboką wodę. Nawet jeśli nie mówimy idealnie po angielsku i nie znamy budowy wszystkich czasów oraz słownictwa, to bez problemu poradzimy sobie z prostymi tekstami, które możemy przeczytać w internecie. To bardzo dobry sposób na powtarzanie materiału.

Tym, co również powinno wzbudzić nasze zainteresowanie, to anglojęzyczne vlogi i programy, które możemy za darmo obejrzeć w sieci. Przez panującą epidemię wiele stron streamingowych udostępniło bardzo wiele programów i filmów za darmo. Dla wielbicieli sztuki i fenomenalnej gry aktorskiej wspaniałą ofertę ma National Theatre z Londynu. Pod poniższym linkiem znajduje się lista spektakli, które są udostępniane za darmo przez siedem dni na YouTubie. Możemy tam obejrzeć naprawdę wyjątkowe sztuki, takie jak „Frankenstein”, gdzie grają Jonny Lee Miller i Benedict Cumberbatch. To naprawdę uczta dla oczu i uszu. Wspomniane spektakle możemy oglądać z angielskimi napisami, co znacznie ułatwia zrozumienie dialogów. To ogromna szansa dla osób, które chcą być bliżej kultury i sztuki. Ćwiczenie języka w ten sposób to połączenie przyjemnego z pożytecznym

Jak widać, pandemia nie eliminuje możliwości uczenia się języka angielskiego. Dodatkowo naukę tę możemy połączyć z przyjemnymi zajęciami – oglądaniem programów, czytaniem prasy i portali po angielsku albo nawet z grą na komputerze czy konsoli. Granie online wymaga przecież od nas komunikacji z innymi graczami z całego świata. Wykonywanie wspólnych zadań jest prostsze, jeśli rozumiemy, co należy robić. Powodzenia w nauce.

Ocena: 5/5 (liczba głosów:1)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.