Kredyt gotówkowy na edukację – inwestycja która się opłaca

Na rynku finansowym dostępne są różne rodzaje kredytów. I nie wszystkie są jednoznacznie złe. O ile kredyty typowo konsumpcyjne – na wydatki takie jak wakacje czy gadżety, nie są zbyt rozsądną decyzją, o tyle kredyty inwestycyjne mogą się opłacać – wszak ich założeniem jest inwestycja, czyli późniejszy wzrost przychodów, przewyższający koszt kredytu. Kredyt może posłużyć jako wsparcie w finansowaniu nowego przedsięwzięcia, zakupu maszyn, sprzętu, lub do rozwinięcia naszych umiejętności, zwłaszcza jeśli to one są naszym głównym źródłem zarobku. Często najlepszą inwestycją jest właśnie inwestowanie w siebie i swoje umiejętności. Jedną z opcji rozwoju osobistego jest nauka języków obcych, w szczególności nauka języka angielskiego.

Korzyści płynące ze znajomości języka angielskiego

Opanowanie języka angielskiego niesie ze sobą wiele korzyści. Oto niektóre z nich:

1. Możliwość porozumienia się w większości krajów.

Język angielski jest najpopularniejszym językiem na świecie. Posługuje się nim wiele różnych krajów (a dokładnie aż 52!), od USA i Wielkiej Brytanii, przez Australię, Irlandię, Indie, Filipiny, RPA, aż po Hongkong czy Singapur. Oprócz tego, właśnie z powodu jego popularności, język ten zna też większość ludzi mieszkających w innych krajach, jak np. Niemcy czy Szwecja. Znając język angielski jesteś w stanie dogadać się niemalże wszędzie, czy to na wakacjach, czy w podróży służbowej.

2. Łatwość nawiązywania kontaktów biznesowych.

Język angielski jest głównym językiem wykorzystywanym w biznesie. Nie tylko posługują się nim kraje z jednymi z najsilniejszych gospodarek na świecie, lecz również jest on łatwy do nauczenia i bardzo popularny, dlatego znajomość go bardzo pomaga w zdobyciu przydatnych kontaktów biznesowych na całym świecie.

3. Możliwość uzyskania lepszego stanowiska / znalezienia lepszej pracy.

Język angielski jest obecnie niemal absolutnym wymogiem na każdym stanowisku, które nie jest związane z pracą fizyczną, a wymaga większych kwalifikacji lub kontaktu z klientem. Znajomość języka angielskiego pozwala więc na zwiększenie naszej atrakcyjności jako potencjalnego kandydata na stanowisko, oraz poszerza nasze możliwości, zwiększając liczbę ofert pracy, a tym samym nasze szanse na znalezienie dopasowanej do naszych preferencji i dobrze płatnej pracy.

4. Możliwość pracy za granicą.

Język angielski ułatwia również znalezienie pracy za granicą, co pozwala na uzyskanie znacznie lepszych stawek, nawet na podobnym stanowisku.

5. Lepszy dostęp do wiedzy i informacji.

Bardzo wiele  najlepszych źródeł naukowych i informacji napisanych jest właśnie w języku angielskim. Znajomość tego języka umożliwia nam dostęp do tych informacji, a tym samym dalsze podnoszenie naszych kompetencji i rozwijanie wiedzy w oparciu o najlepsze dostępne źródła.

6. Lepsze zrozumienie otaczającej nas rzeczywistości.

Z językiem angielskim mamy do czynienia nawet mieszkając w Polsce. Globalizacja sprawia, że na naszym rynku pojawiają się produkty z całego świata. Najlepsze światowe kino, to w dużej mierze to amerykańskie, pochodzące z Hollywood. Zatem znając język angielski możemy bez problemu zrozumieć np. instrukcję obsługi w języku angielskim, oraz wszystkie najbardziej znane teksty z filmów, albo wręcz w ogóle oglądać je w oryginale – bez napisów czy lektora. Unikniemy też kompromitacji, np. kupując koszulkę z głupim napisem, którego nie rozumiemy 🙂

Finansowanie nauki języka angielskiego

Nauka angielskiego może okazać się świetną inwestycją, która przyniesie nam wiele korzyści. W jaki sposób można więc ją sfinansować? Jednym z nich jest kredyt gotówkowy na edukację, który pozwala na pokrycie kosztów kursu lub szkolenia. Ważne jest jednak, aby w pełni go wykorzystać i aby faktycznie stanowił on inwestycję we własne umiejętności, które w przyszłości pozwolą nam się rozwinąć i zarabiać więcej 😉

Ocena: 5/5 (liczba głosów:1)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.