Matura podstawowa z angielskiego 2017 – rozwiązanie arkusza

Mamy już arkusze maturalne z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Poniżej znajdziecie przykładowe rozwiązania do części pisemnej (część ze słuchania dostępne dopiero po opublikowaniu nagrań), czyli zadania od 4 do 10. Przypominamy, że arkusze są podzielone na różne grupy, w których odpowiedzi są pomieszane, dlatego nie należy sugerować się literą odpowiedzi, a jej treścią 🙂

Udostępniajcie znajomym:

 

Przykładowy wpis na bloga z tłumaczeniem

Hello guys!
I’m writing this post to tell you about yesterday’s evening, which I to spent in Dom Kultury Arkadia. There was a meeting with my favourite actor – Mikołaj Roznerski. I got the invitation to this meeting from my aunt. I decided to go there with my sister because she’s also a big fan of Mikołaj Roznerski. Dom Kultury Arkadia is a nice and cosy place. At the beginning of the meeting Mikołaj greeted everyone and then talked about the new film in which he stars. At the end, everyone had a chance to take a picture with him. The new film is called “Kochaj’ and I recommend it to those who like comedies. It’s really funny and interesting.
That’s all for today. I’m looking forward to your comments.
XYZ

Tłumaczenie:

Cześć wszystkim!
Piszę tego posta by opowiedzieć wam o wczorajszym wydarzeniu, na którym byłam w Domu Kultury Arkadia. Było tam spotkanie z moim ulubionym aktorem – Mikołajem Roznerskim. Dostałam zaproszenie na to spotkanie od mojej cioci. Zdecydowałam się pójść tam z moją siostrą, bo ona też jest wielką fanką Mikołaja Roznerskiego. Dom Kultury Arkadia jest ładnym i przytulnym miejscem. Na początku spotkania Mikołaj dziękował wszystkim i opowiadał o nowym filmie w którym gra. Na koniec, każdy miał szansę zrobić z nim zdjęcie. Nowy film nazywa się „Kochaj” i polecam go tym którzy lubią komedie. Jest naprawdę zabawny i interesujący.
To wszystko na dzisiaj. Czekam na wasze komentarze.
XYZ

 

Piszcie w komentarzach czy mieliście takie same odpowiedzi, oraz co zaznaczaliście na słuchaniu 🙂

Ten wpis nie ma jeszcze żadnych ocen. A jak Ty go oceniasz? 🙂

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *