Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – 10 porad jak dobrze wypaść

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku to proces oceny kandydata przez przedstawiciela danej firmy. Jeżeli zaproszono nas na rozmowę kwalifikacyjną, oznacza to, że nasze CV i list motywacyjny zrobiły wrażenie na przyszłym pracodawcy. Poniżej znajdziecie informacje o tym jak wygląda rozmowa o pracę po angielsku, wskazówki dotyczące tego jak dobrze przygotować się i wypaść w trakcie rozmowy, przykładowe pytania oraz zwroty występujące na rozmowie kwalifikacyjnej po angielsku.

Spis treści:
1. Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna po angielsku?
2. Wskazówki dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku
3. Przydatne zwroty

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna po angielsku?

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku nie różni się zbytnio od rozmowy kwalifikacyjnej w języku polskim. Jedyną różnicą, jest to, że rozmawiamy w języku angielskim. Celem rozmowy kwalifikacyjnej jest zapoznanie się z kandydatem i jego umiejętnościami oraz uzyskanie odpowiedzi na pytania, które mają na celu ocenić, czy dana osoba nadaje się na konkretne stanowisko. Kandydat będzie musiał odpowiedzieć na pytania rekrutera, ale sam również ma prawo o coś zapytać. Ze względu na to, że dla wielu osób jest to sytuacja stresująca, która może zadecydować o naszym przyszłym zatrudnieniu, warto dobrze się do niej przygotować.

Wskazówki dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku

1. Najważniejszym aspektem jest opanowanie języka angielskiego do poziomu swobodnego komunikowania się. Podczas rozmowy pracodawca ma szansę osobiście ocenić nasz poziom języka. Płynna, poprawna gramatycznie wypowiedź, na pewno zrobi na rekruterze pozytywne wrażenie. Przed spotkaniem warto przećwiczyć przydatne zwroty i przypomnieć sobie konstrukcję czasów gramatycznych.

2. Popracujmy nad pewnością siebie i płynnością wypowiedzi np. mówiąc do lustra. Ćwiczenie rozmowy ze znajomymi może również okazać się pomocne. Dobrym pomysłem jest też znalezienie złotego środku do walki ze stresem np. oddychanie przeponowe czy słuchanie relaksującej muzyki.

3. Dowiedz się więcej o firmie, do której złożyłeś aplikację – czym się zajmuje, jakie odniosła sukcesy, jakie obowiązki ma osoba na stanowisku, o które się ubiegasz. Fakt, że dużo wiesz o danej firmie oznacza, że traktujesz ją poważnie.

4. Zrób dobre pierwsze wrażenie. Uśmiech, elegancki strój, zadbany wygląd to rzeczy, które rzucają się w oczy na samym początku. Ważna jest też mowa ciała pokazująca naszą pewność siebie. Nie powinniśmy przesadnie gestykulować czy unosić głosu. Pamiętajmy też o utrzymywaniu z rozmówcą kontaktu wzrokowego.

5. Przeanalizujmy nasze CV. Warto sprawdzić, czy informacje zawarte w CV są aktualne i zgodne z prawdą. Przypomnijmy sobie co się w nim znajduje, ponieważ rekruter z pewnością zapyta o szczegóły naszych kwalifikacji, wykształcenia czy doświadczenia zawodowego.

6. Zróbmy rozpoznanie co do średnich zarobków na stanowisku, na które aplikowaliśmy. Częstym pytaniem ze strony pracodawcy jest pytanie o to ile chcielibyśmy zarabiać. Nie możemy przesadzić, ale jednocześnie pokażmy, że znamy swoją wartość.

7. Upewnij się, że znasz odpowiednie słownictwo. Poćwicz słówka dotyczące Twojej branży oraz zwroty występujące podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Pamiętaj, żeby nie używać języka potocznego, gdyż podczas rozmowy o pracę powinno używać się języka oficjalnego.

8. Nie bój się zadawać pytań. Ty też masz prawo dowiedzieć się czegoś więcej o danym stanowisku i firmie. To, że interesuje Cię firma i obowiązki na danych stanowisku utwierdzi pracodawcę w przekonaniu, że jesteś poważne zainteresowany tą pracą.

9. Postaraj się zrelaksować w takcie spotkania. Ważne jest, aby być rozluźnionym i opanowanym. Stres i panika nie ułatwią nam zadania.

10. Jedną z najważniejszych wskazówek jest zastanowienie się czego pracodawca oczekuje i jakie może zadać nam pytania. Przećwicz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku. Wcześniejsze przygotowanie zredukuje poziom stresu.

Przydatne zwroty

I graduated from… in… – Ukończyłem… w…

I studied at… – Studiowałem na…

I worked in/for… – Pracowałem w…/dla…

I cooperate with… – Współpracuję z…

I am fluent in… – Mówię płynnie po…

I am eager to… – Jestem chętny do…

I am motivated to… – Jestem zmotywowany żeby…

I want to boarden my horizons. – Chcę poszerzać swoje horyzonty.

I am able to work under pressure… – Jestem w stanie pracować pod presją…

I am able to handle stress easily. – Jestem w stanie znosić stres z łatwością.

I would like to work in an international environment and with people from all over the world. – Chciałbym pracować w międzynarodowym środowisku z ludźmi z całego świata.

I am convinced that… – Jestem przekonany, że…

I have experience in… – Mam doświadczenie w…

I am good at… – Jestem dobry w…

I am a committed and trustworthy person. – Jestem oddaną i godną zaufania osobą.

I will definitely meet the challenge. – Z pewnością sprostam wyzwaniu.

I’m an extremely focused employee. – Jestem wyjątkowo skoncentrowanym pracownikiem.

I have the ability to multitask. – Mam zdolność do wykonywania wielu zadań jednocześnie.

I’m looking to further my skills as a… – Liczę na rozwinięcie swoich umiejętności jako…

I feel my skills set is a perfect fit for your team. – Czuję, że moje umiejętności są idealne do Waszego zespołu.

I believe your company is an important player in its industry. – Wierzę, że Wasza firma jest ważnym graczem w tej branży.

I would appreciate the opportunity to work for you. – Doceniłbym szanse pracy dla Państwa.

Thank you for your time. – Dziękuję za poświęcenie mi czasu.

rozmowa kwalifikacyjna o prace po angielsku

To już wszystko co musisz wiedzieć o tym jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna po angielsku. Jeśli artykuł okazał się przydatny, kliknij przycisk „Lubię to!” 🙂

Ocena: 3/5 (liczba głosów:1)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *