Opis dziadka po angielsku – wzór z tłumaczeniem

Przykład opisu dziadka po angielsku z tłumaczeniem

Opis dziadka po angielsku – wzór

My grandfather, Józef, is 72 years old. He was born in 1945. He does not work because he is retired. He lives in Szczecin with my grandmother, Barbara. They have been married for 45 years.

Grandpa Józef is a tall, well-built man with grey hair and brown eyes. He has a long, white beard. He looks like a Santa Claus. He often wears black sweatshirts and trousers. He likes to wear sports shoes because he finds them comfortable.

My grandpa is strict but very nice. He likes to laugh and he always has jokes to tell. His only hobby is do-it-yourself. He loves to make and fix things. Last month he fixed my old bicycle. People call him a handyman. He used to work as a watchmaker. He often says it was his passion. My grandpa and I often play chess together. He was the person who taught me how to play chess. Unfortunately, I have never won with him, he is too smart. His biggest dream is to have many great-grandchildren. I think it is very nice.

All in all, my grandfather is a good man. I love to spend time with him and listen to his funny jokes.

Tłumaczenie:

Mój dziadek, Józef, ma 72 lata. Urodził się 1945 roku. On nie pracuje, ponieważ jest na emeryturze. Mieszka z moją babcią, Barbarą, w Szczecinie.  Są małżeństwem od 45 lat. 

Dziadek Józef jest wysoki, dobrze zbudowanym mężczyzną z siwymi włosami i brązowymi oczami. Ma długą białą brodę. Wygląda jak Święty Mikołaj. Często nosi czarne bluzy i spodnie. Lubi nosić sportowe buty, ponieważ uważa, że są wygodne.

Mój dziadek jest surowy, ale bardzo miły. Lubi się śmiać i zawsze ma jakieś żarty do opowiedzenia. Jego jedynym hobby jest majsterkowanie. Uwielbia tworzyć i naprawiać rzeczy. W zeszłym miesiącu naprawił mój stary rower. Ludzie mówią na niego „złota rączka”. Kiedyś pracował jako zegarmistrz. Często mówi, że to była jego pasja. Mój dziadek i ja często gramy w szachy. Właśnie on jest osobą, która nauczyła mnie jak grać w szachy. Niestety, jeszcze nigdy z nim nie wygrałem, jest za mądry. Jego największym marzeniem jest aby mieć wiele prawnuków. Myślę, że to bardzo miłe.

Ogólnie rzecz biorąc, mój dziadek jest dobrym człowiekiem. Uwielbiam spędzać z nim czas i słuchać jego zabawnych żartów.

opis dziadka po angielsku

Mamy nadzieję że powyższy przykład pomoże Ci napisać Twój własny opis dziadka po angielsku. Jeśli artykuł okazał się przydatny, kliknij przycisk „Lubię to!” 🙂

Ocena: 5/5 (liczba głosów:3)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *